Ana Sayfa  Iletisim 
Hakkımızda Kalite İnsan Kaynakları  

 

Hakkımızda ...

Başkent Oto Emniyet Camları Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1978 yılında Fehmi SIRIŞ tarafından, yalnızca lamine otomobil camı imalatı yapmak üzere “Fehmi SIRIŞ Başkent Oto Cam Fabrikası” adıyla şahıs firması olarak kurulmuş ve 1986 yılında Anonim Şirket halini almıştır.

1992 yılında Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesindeki kendi tesislerine taşınan firmamız, 2010 yılı itibarı ve yeni yatırımları ile birlikte 4 binada yaklaşık 20.000 m² ‘ lik bir alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana kendini sürekli geliştiren ve büyüten firmamız, zaman içerisinde otomotiv emniyet camlarının yanında mimari ve endüstriyel amaçlı emniyet cam sektörlerine de hizmet eder duruma gelmiştir. İlk kuruluşunda sadece lamine cam üretebilen firmamız, şu anda bombeli ve düz lamine cam, bombeli ve düz temperli cam, bombeli ve düz ısıcam, ısıtmalı lamine ve temperli cam ve kurşuna karşı dayanımı artırılmış camları üretebilmekte olup; bütün cam çeşitleri için serigrafi baskılı yada baskısız üretim yapabilmektedir.

Yurt içi otomotiv cam pazarlama, satış ve dağıtım hizmetlerini BAŞKENT OTO CAM grubunun bünyesindeki Başkent İstanbul Oto Cam Pazarlama A.Ş. şirketi aracılığı ile gerçekleştiren firmamız, yurt içinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı sermayeli sigorta şirketleri ile anlaşmalı olup, yurt genelinde 150 servis noktası ile bu sigorta şirketleri için oto cam değişim ve tamir hizmeti vermektedir. Yurt içi oto cam satışımız 5 Bölge Müdürlüğü ile sürdürülmektedir.

Üretimde teknolojiye ve kaliteye önem vererek kendisini sürekli olarak geliştiren firmamız başta Avrupa ülkeleri ve Amerika olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmakta ve ürünlerinin bu pazarlarda satılabilmesi için ihtiyacı olan tüm kalite belge ve ürün sertifikalarına sahip bulunmaktadır.

BAŞKENT OTO CAM grubu, yurt içi ve yurt dışı pazarda “BAŞKENT” ve “CAPITALGLASS” ticari markalı ürünlerle müşterilerine hizmet vermektedir.

 

 
Copyright © 2010 BAŞKENT OTO CAM - Designed & Hosted By Kayra.Net